] > Leeftijden van etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement

Leeftijden van etappewinnaars en aanvoerders van het algemeen klassement

Naam Land Gele
truien
Jongste trui
(jaardag)
Oudste trui
(jaardag)
Verschil
(jaardag)
Etappes Jongste overw.
(jaardag)
Oudste overw.
(jaardag)
Verschil
(jaardag)
R. MillarGBR0000003243013030160
M. HermansNED0000001261842618400
V. TebaldiITA0000002237241113
D. PhinneyUSA00000022636128215
M. GayantFRA22423724238011242372423700
E. MächlerSUI72628226287051253032530300
S. RooksNED0000002273412834311
L. CubinoESP00000012548254800
A. van der PoelNED12515251500228222932110
M. EarleyIRE00000012724272400
J. PierceUSA0000001283322833200
T. van VlietNED3261042610602000000
H. LubberdingNED13433734337003243402934353
J. BernardFRA1257725770032478258315
R. GölzGER000000224288252830361
J. MartinézESP0000001261692616900
A. da SilvaPOR4281812818302326182281811363
J. PelierFRA0000001271062710600
J. WeltzDEN0000001261232612300
F. ParraCOL0000002252302823433
J. SimonFRA0000001272182721800
P. RuizESP0000001241122411200
R. JärmannSUI0000001261672616700
P. De ClercqBEL00000012623262300
G. DelionFRA0000001253402534000
J. NevensBEL0000001333203332000
F. VanzellaITA2301233012401000000
G. BortolamiITA0000001253132531300
S. YatesGBR1345034500012851285100
F. CabelloESP00000012546254600
W. NelissenBEL3236123640312361236100
J. SkibbyDEN0000001291082910800
H. FaanhofNED0000001313213132100
J. ForestierFRA2262702627101423290302686343
R. PevenageBEL8261426220812613261300
C. PriemNED00000022424329253510
B. OosterboschNED0000003223392534334
D. GaigneFRA125325300122222200
R. MagriniITA0000001281942819400
R. De WitteBEL000000227254282500361
K. RottiersBEL00000012282228200
J. StablinskiFRA0000005254835591010
F. GimondiITA182226822288020722268322811012
R. ClèreFRA00000032633030342412
D. de GrootNED00000012255225500
R. VarnajoFRA00000012591259100
A. PadovanITA0000002292131201363
J. BrankartBEL00000022513251603
L. PezziITA0000001341643416400
J. MurguialdayESP0000001301523015200
R. HarmelingNED0000001272152721500
V. EkimovRUS0000001251712517100
G. TheunisseNED0000001261862618600
G. FidanzaITA0000001232982329800
F. MaassenNED0000001251542515400
P. BaffiITA00000052629227307114
M. Van AerdeBEL000000226282272770360
G. BattistiniITA000000224512461010
G. CarlesiITA0000002242402424505
G. IgnolinFRA0000003242322623422
K. GimmiSUI0000001241752417500
J. SchmitzLUX0000001241532415300
L. BergaudFRA000000229219322112356
V. FaveroITA62526025268081262472624700
J. ThominFRA00000012520252000
M. BoverESP0000001281632816300
R. RivièreFRA0000005231272413315
R. PrivatFRA3262062620802426206292052364
D. ArnouldFRA0000001252282522800
H. FrisonBEL00000012679267900
L. PiaseckiPOL2252302523000000000
F. EchaveESP000000127027000
D. LauritzenNOR0000001303043030400
M. DominguezESP0000001242112421100
M. SergeantBEL0000001273232732300
C. LavainneFRA0000001231962319600
N. VerhoevenNED0000001252722527200
L. SánchezESP0000004242302823444
K. KirchenLUX430730100312919291900
S. SanchezESP0000001331583315800
F. HosteBEL0000005263163032347
J. GorospeESP0000001261222612200
K. ArvesenNOR0000001331573315700
J. PedersenDEN52627526279041252732527300
N. RüttimannSUI0000001233332333300
E. PoliITA0000001303463034600
D. KonychevRUS000000424160331598365
M. LejarretaESP00000013361336100
E. ChozasESP00000042583084365
R. PensecFRA227027101000000
A. ElliITA4361193612203000000
J. OtxoaESP0000001253142531400
J. GarciaESP0000001273442734400
P. BettiniITA00000012699269900
M. PantaniITA72819528201068251793018454
S. CommessoITA0000002241112511413
T. ClaveyrolatFRA00000023110132115113
B. CenghialtaITA0000001282272822700
C. AgnoluttoFRA0000001302133021300
L. GerdemannGER12430124301001243012430100
J. SolerCOL0000001241842418400
M. KesslerGER00000012749274900
B. WigginsGBR1432703285015232723284012
N. StephensAUS0000001332953329500
D. RousFRA0000001263092630900
C. MenginFRA0000001283222832200
C. VasseurFRA526326263300422632636334107
L. BrochardFRA0000001291092910900
C. SaugrainFRA00000012311231100
N. RodriguezCOL0000001282462824600
P. UgrumovLAT0000002331803318101
R. ContiITA0000001292142921400
E. SeigneurFRA0000001251582515800
I. GottiITA22698269901000000
A. ZülleSUI42402736133612275273590354
S. UtchakovUKR00000012764276400
J. BruyneelBEL1303183031800228320303181363
M. SciandriGBR0000001281482814800
M. TraversoniITA0000001251032510300
A. OlanoESP0000001271852718500
G. GueriniITA0000002291493515868
M. SerranoESP0000001323163231600
P. SavoldelliITA00000013274327400
L. DierckxsensBEL0000001342733427300
G. MondiniITA000000127727700
M. WüstGER0000001323343233400
L. van BonNED000000226173281601351
D. EtxebarriaESP0000002253572536205
F. EscartinESP0000001311773117700
G. HincapieUSA13323320013218321800
J. CasperFRA00000012835283500
J. DurandFRA22814128142013271523115947
R. DesbatsFRA0000001281592815900
L. DesbiensFRA22830628307011273032730300
N. MinaliITA00000032423927259320
J. BlijlevensNED0000004231892619839
R. MassiITA0000001323073230700
D. NardelloITA0000001253562535600
L. BernucciITA0000001252952529500
P. WeeningNED00000012495249500
G. TotschnigAUT00000013452345200
D. ZabriskieUSA32617126173021261712617100
F. PozzatoITA0000002223032530431
M. BäckstedtSWE0000001231822318200
S. ZaniniITA0000001311813118100
A. KristoffNOR00000022712271503
R. BardetFRA0000001242562425600
C. FroomeGBR302847306621952748305436
P. RollandFRA000000224285252750356
M. MinieriITA00000012410241000
A. GeldermansNED2271042710501000000
H. ZilverbergNED0000001231682316800
I. MassignanITA0000001241902419000
W. Van Den BerghenBEL0000001223592235900
E. DaemsBEL000000423842498113
A. BailettiITA000000224276252700360
G. CeramiBEL00000014163416300
F. MelckenbeeckBEL0000001222222222200
D. BruniITA000000327753091316
R. BenedettiITA0000001332383323800
A. NovakFRA0000001241362413600
R. GrafSUI0000003263212733018
C. TolletFRA00000012486248600
L. OcañaESP172628284321492533284339
W. DavidBEL00000012786278600
M. WrightGBR0000003247832777364
P. TorresESP00000012480248000
C. RaymondFRA0000001262032620300
F. ManzanequeESP0000003261603316272
R. WolfshohlGER22920029201012282013120130
R. VirenqueFRA22222933234115724238342379364
S. BoteroCOL0000003272612926827
T. VoecklerFRA2025163229712430163326310
J. VanendertBEL0000001261462614600
M. BoogerdNED000000224383056618
S. HeulotFRA3242872428902000000
N. SørensenDEN00000013463346300
R. SørensenDEN426772680032298731841361
M. RibeiroBRA0000001263592635900
P. AndersonAUS10231102412311222411433124910
J. GonzalezCOL0000001273482734800
P. RichardSUI000000225123321186359
A. GonzalezESP0000001291412914100
G. Van AvermaetBEL00000013060306000
L. LazaridesFRA000000231208321990356
J. DottoFRA0000001261222612200
M. PobletESP0000003271102811615
W. KempLUX0000001291932919300
J. HinsenNED00000012490249000
D. ForliniFRA00000022930129311010
J. LoronoESP0000001271842718400
P. HalgandFRA0000001281372813700
I. Gonzalez de GaldeanoESP7282512825807000000
F. MahéFRA12231622316001233312333100
M. QuentinFRA00000013345334500
B. QuennehenFRA00000012347234700
L. IsottiITA00000012610261000
R. WalkowiakFRA82913129148017000000
M. SimonettiITA0000001223522235200
E. LemanBEL0000005223243522348
P. GuerraITA000000128328300
G. KnetemannNED82712130115235910241253113075
M. WagtmansNED00000032319725207210
D. LetortFRA1261552615500000000
M. DiazESP0000001292912929100
J. GraczykFRA000000526332752118
G. NenciniITA143011730138021426149281351350
P. BeuffeuilFRA000000225259312565361
L. AimarFRA6257025760612669266900
M. DancelliITA00000012759275900
R. PingeonFRA1726309263280194263092831323
J. BruyereBEL1125265292824171232902329000
S. ChavanelFRA23153110053292531101349
D. ImpeySAF2282102821101000000
R. CazalaFRA62517025175054251702817938
R. HassenforderFRA4223492235203824353283433355
M. BurghardtGER00000012524252400
C. DesselFRA33122531227021332353323500
V. NibaliITA19292332925402152923330251117
T. SimpsonGBR1242172421700000000
B. HobanGBR000000827159351497355
F. MoserITA62472412052247241407
J. EsclassanFRA00000052629929311312
T. SmitNED00000022487249104
W. VannitsenBEL0000002271452715005
W. SchroedersBEL3292042920602000000
J. PlanckaertBEL7286228680612756275600
R. PoulidorFRA000000726873890123
J. GenetFRA1272502725000327265332605360
N. QuintanaCOL0000001231662316600
O. RincónCOL0000001251072510700
Z. JaskulaPOL00000013147314700
S. RocheIRE32723427240063252313223674
J. ColottiFRA00000013121312100
F. ChioccioliITA0000001323303233000
C. ChiappucciITA82713427142083281413014423
A. HampstenUSA0000001301033010300
E. ZabelGER22863223361122436532575
J. HeppnerGER0000001332023320200
F. RoscioliITA0000001273632736300
O. LudwigGER00000033085339439
T. RomingerSUI00000033210932119010
B. HamburgerDEN1285128510012447244700
J. MuseeuwBEL52727028270036522426324282019
P. VerschuereBEL000000325183311685349
A. StiedaCAN12582258200000000
T. MarieFRA723928175762392928619
J. ZoetemelkNED2323210332291019102620933227718
G. SantambrogioITA0000002308332751356
R. Van LindenBEL00000042234025355315
K. ThalerGER229492950012285729480357
P. ChevallierFRA00000012274227400
S. KellyIRE12746274600522412651410
W. GodefrootBEL00000010233633218820
C. MoreauFRA2308630870113086308600
M. WautersBEL13213632136001321363213600
E. DekkerNED0000004293213032816
G. PintensBEL0000001212682126800
D. Van RyckeghemBEL00000022337234104
G. BelloneFRA0000001251932519300
K. AndersenDEN102514327145211251522515200
R. AlcaláMEX0000002251212612513
M. GhirottoITA0000002272229131356
S. BauerCAN14292231272412922292200
J. NijdamNED32331924328186233192732849
E. BreukinkNED125902590004231022611038
E. De WildeBEL000000231107331061364
G. SolleveldNED00000022424292551
H. MandersNED0000001251222512200
L. WijnantsBEL000000129029000
F. CastaingFRA00000012673267300
S. IvanovRUS0000002261333413582
F. CárdenasCOL0000001282382823800
K. KroonNED0000001261752617500
D. FrigoITA0000001283102831000
R. BertogliatiSUI2235923600112359235900
W. TeirlinckBEL000000523336273333362
J. SvoradaCZE00000032531432335720
B. CookeAUS0000001242682426800
I. MayoESP0000001253272532700
V. PeñaCOL32836429002000000
A. PetacchiITA0000006291833618571
B. McGeeAUS3271312713302226139271310357
R. LaisekaESP00000013235323500
R. VerbruggheBEL000000127127100
S. BaguetBEL0000001313423134200
F. SimonFRA3322623226503000000
S. O'GradyAUS9243432734431224354303365347
J. van der VeldeNED229207292080132419729207510
F. MaertensBEL9241322414008152413229156524
R. DelisleFRA2331193312001226125331196359
G. BontempiITA12817328173006261783217960
L. JalabertFRA42621431217524232223222693
G. BugnoITA0000004241572715932
M. ArgentinITA00000022919630215118
M. LiettiITA00000012692269200
M. TosattoITA00000013268326800
S. HoncharUKR33653680323653619014
D. MenchovRUS0000001281692816900
Y. PopovychUKR0000001261912619100
P. FédrigoFRA0000004272283322860
O. PereiroESP82834628354081273502735000
J. VoigtGER229300332963361229311343014355
D. MoncoutiéFRA0000002297630750364
I. BassoITA0000001262322623200
J. MercadoESP000000226152841353
G. DesmetBEL11251543215570000000
J. MorvanFRA0000001312183121800
A. FantiniITA000000223199241920358
M. RogersAUS0000001342143421400
S. CalzatiFRA000000127827800
R. McEwenAUS1321232120012273035137348
F. De BruyneBEL0000006232672526720
P. SimonFRA72628626292061252942529400
P. WinnenNED0000003233122531523
J. MichaudFRA000000132932900
D. ThurauGER15222332224901662223324250216
J. DanguillaumeFRA0000007245431506361
L. Van ImpeBEL12292572927101492526736274116
M. LaurentFRA0000001293402934000
J. KirsipuuEST62935229357054293513435250
M. CipolliniITA626107301094212261043211065
J. van PoppelNED000000924281312776361
E. VanderaerdenBEL521139231402052113923157217
L. HerreraCOL0000003237324700362
A. ArroyoESP0000002263472735012
R. SimonFRA0000001271202712000
P. DelgadoESP15279628100134259128912364
J. CatieauFRA42635126354031263492634900
L. OtañoESP0000001321613216100
K. KundeGER4273312733403000000
J. de RooNED0000003263632836521
G. Van Den BergheBEL1126186261980121241882418800
E. VerstraetenBEL0000001242902429000
H. VanspringelBEL62432129322515233252733449
G. GroussardFRA927992710809000000
F. BahamontesESP7313343643361729364353645364
T. MartinGER330743076025269030743349
R. NocentiniITA8312883129608000000
J. FuenteESP0000002252942529501
L. ArmaniITA0000001302703027000
B. LabourdetteFRA0000001243352433500
J. GonzálezESP00000012469246900
A. VasseurFRA00000012293229300
M. FreyDEN000000129229200
P. MoriITA00000012692269200
J. SarrapioESP0000001271422714200
R. DhaenensBEL00000012594259400
T. PinotFRA000000222402556316
R. De VlaeminckBEL0000001223122231200
H. MathisFRA0000001261252612500
G. BattaglinITA0000001243402434000
F. BrackeBEL000000227473749102
G. KarstensNED232169321700162318034185115
J. NazábalESP000000126226200
B. QuilfenFRA00000012887288700
P. WellensBEL0000002251926150361
P. SercuBEL00000063023316314
F. den HertogNED00000013182318200
R. DelepineFRA0000001301943019400
G. VianenNED0000001301603016000
N. BaroneFRA1261192611900000000
J. KrekelsNED0000001233252332500
L. DuyndamNED0000001241872418700
J. HoevenaersBEL42520826221112000000
J. SchepensBEL0000001241902419000
M. VermeulinFRA3243022430402000000
Y. HézardFRA0000001232622326200
J. HuysmansBEL000000226213302053357
C. GuimardFRA62516325170077231582716648
J. SpruytBEL1241282412800326145311354355
F. CampanerFRA0000001281672816700
J. MolinerisFRA0000001233112331100
E. GualazziniITA000000228123051358
H. PoppeNED0000001213512135100
R. BittingerFRA0000001242622426200
J. De SchoenmaeckerBEL0000001322853228500
M. MartinezFRA0000002292933129723
L. LoosBEL0000001251842518400
B. ValletFRA0000001261752617500
U. FreulerSUI0000001222382223800
R. MartensBEL00000012639263900
F. PirardNED0000001282062820600
R. AlbanFRA0000001291532915300
A. WijnandsNED0000002221152211803
R. MartinFRA00000013149314900
Y. BertinFRA12780278000000000
L. van VlietNED0000001232312323100
L. DelcroixBEL0000001282512825100
J. MaasNED0000001242742427400
J. JacobsBEL0000001261552615500
J. BernaudeauFRA1223542235400000000
M. DemeyerBEL0000002289229820356
S. ParsaniITA0000001263232632300
J. GroussardFRA12611826118001251372513700
H. AngladeFRA2263582635901126126100
W. PlanckaertBEL00000022279228304
J. GaleraESP0000001251042510400
G. FezzardiITA0000001251912519100
A. DuranteITA0000001243462434600
A. Van VlierbergheBEL000000324101291004365
M. MugnainiITA0000001252302523000
J. LebaubeFRA1283442834400000000
F. BitossiITA00000042529627317220
J. PérezESP0000001281872818700
G. ReybrouckBEL00000062318427198414
B. BeheytBEL0000001232902329000
H. NijdamNED00000022827530289214
W. DerbovenBEL0000001242812428100
E. SorgeloosBEL0000001341933419300
C. van EspenNED00000012729272900
E. SchutzLUX00000012555255500
M. IzierFRA0000001241252412500
P. MatignonFRA0000001261572615700
A. GonzalezESP0000001273422734200
J. DumontFRA0000001243232432300
R. BinggeliSUI0000001261862618600
P. LemeteyerFRA00000012547254700
R. MastrottoFRA0000001322593225900
A. DesvagesFRA0000001241122411200
G. ChappeFRA0000001241182411800
F. BrandsBEL00000012340234000
G. San MiguelESP1272272722700000000
E. De VlaeminckBEL00000012398239800
C. GrosskostFRA22411524116012241142411501
J. SamynFRA00000012160216000
R. RiotteFRA12715027150001271562715600
J. ErrandoneaESP12619926199001261982619800
T. De PraITA12719627196001271962719600
B. Van De KerckhoveBEL5223512335614222351233500364
W. Van NesteBEL12311223112001231122311200
G. PolidoriITA1232452324500000000
I. ZilioliITA32827728279021282772827700
M. DejouhannetFRA0000001233642336400
B. RobinsonGBR00000022724128255113
A. Le DissezFRA0000001292392923900
E. BaldiniITA0000001261682616800
L. ProostBEL00000012592259200
T. SabbadiniFRA0000001293122931200
J. GaincheFRA0000001253202532000
M. JanssensBEL0000002251822718724
M. QueheilleFRA0000001291082910800
J. BourlesFRA0000001263312633100
A. TrochutFRA0000001252382523800
M. KittelGER22548265415825482676127
D. MartinIRE0000001263212632100
P. SaganSLO0000004221562316013
Z. StybarCZE0000001292092920900
J. GauthierFRA12719327193001241932419300
R. CostaPOR00000032427726287210
V. LopezESP0000003302203222524
S. CummingsGBR0000001341203412000
E. BoassonNOR000000224512464013
L. BoomNED0000001281912819100
R. MajkaPOL000000324310253050361
M. PollentierBEL000000323157251491357
W. PanizzaITA00000013136313600
E. PlanckaertBEL0000002222892729252
L. PeetersBEL228328303251362326336323355363
B. BreuSUI0000002242662427004
R. MatthijsBEL00000042412326140217
J. LammertsNED0000001242902429000
A. van HouwelingenNED0000001282682826800
F. VichotFRA00000022573267511
M. MadiotFRA00000012576257600
J. HanegraafNED2231992320001000000
F. Van Den HauteBEL000000132732700
G. GlausSUI0000001272332723300
P. LeleuFRA0000001251152511500
S. DemierreSUI0000001271702717000
P. Le BigautFRA0000001233012330100
P. FerreiraPOR00000012253225300
A. De WolfBEL00000012820282000
M. DucrotNED00000012790279000
P. MenthéourFRA00000012463246300
P. JulesFRA0000001223492234900
P. PoissonFRA00000012611261100
H. KuiperNED00000032714529162217
W. PlanckaertBEL00000013082308200
J. BossisFRA1251912519100000000
M. LasaESP0000002282413024928
J. ViejoESP0000001262462624600
A. ParecchiniITA0000001251912519100
C. SeznecFRA000000225240262310356
P. VillemianeFRA00000032611131123511
S. MutterSUI0000001252812528100
D. WillemsBEL00000042432525341116
A. VuillermozFRA00000012739273900
B. SchotteBEL0000001273162731600
M. DiotFRA00000012535253500
L. BobetFRA342311230139727112311530127712
J. EngelsBEL12651265100000000
P. BrambillaITA22867286801000000
R. ImpanisBEL000000321271222650359
P. TarchiniSUI0000001252892528900
R. DennisAUS1253625360012536253600
M. TrentinITA000000223345243430363
J. PrasFRA00000012421242100
R. LambrechtBEL332184331810363232202331810345
B. RuizESP00000022618626198012
A. RosseelBEL0000004262292723010
G. DeryckeBEL0000001212672126700
W. van EstNED42811335966348328113311082360
G. BauvinFRA423347303306348426348303283345
H. KobletSUI11261182612901152611026127017
E. MullerFRA00000013231323100
R. LevêqueFRA62921529221061292132921300
G. MeunierFRA000000226572875217
G. RossiSUI1255725570012557255700
J. DiederichLUX3291342913602328159301291335
S. BiagioniITA13111731117002311173112609
A. BaeyensBEL00000012331233100
P. MolinerisFRA00000013238323800
A. RollandFRA122711327127014224123271112353
F. SchärSUI627112271220102271122711301
G. VoortingNED433178351661352230169351604356
S. BoberFRA0000001231152311500
J. NoltenNED0000002221682317112
A. CarreaITA1273232732300000000
W. DiggelmannSUI0000001363273632700
J. VivierFRA000000221280232781362
H. DekkersNED00000012429242900
G. DecauxFRA00000012287228700
C. Dos ReisFRA0000001272402724000
M. MolinesALG0000001212162121600
J. MarinelliFRA6232002320606000000
N. CallensBEL125925900125925900
A. DeleddaFRA00000022928231306223
L. CaputFRA00000022616732179611
F. CoppiITA1929307323083092929532306310
M. DussaultFRA1234723470032347285759
R. RemyFRA0000002282533225744
G. SciardisITA00000023116533189224
E. BaffertFRA0000001253452534500
B. GauthierFRA72529525303081233052330500
G. CorrieriITA000000328166301611360
E. Van DijckBEL0000001301193011900
F. MagniITA92821531207235772821532231416
S. OckersBEL0000003301643617368
M. BlommeBEL0000001232702327000
N. LaurediFRA4272652726904325287282842361
A. PasottiITA0000002251892519607
A. LeoniITA0000001331813318100
E. IdéeFRA0000001283602836000
R. Van SteenbergenBEL227289272900142430730317610
J. GoldschmitLUX3261432614906225145261430363
D. KeteleerBEL00000012932293200
R. GeminianiFRA433253332077244030325357
V. RosselloITA00000022513526155119
M. BullaAUT125277252770032527725295018
R. Di PacoITA4223612236403112332713363
B. Van RysselbergheBEL0000001232932329300
B. FauréFRA0000001291852918500
J. DemuysereBEL0000003213502335928
S. CardonaESP0000001281782817800
C. PelissierFRA32713228137141626152321475359
P. Le DrogoFRA0000001232012320100
G. SpeicherFRA13263227250358926272840212
L. GuerraITA727262272680682726230282320
J. AertsBEL1243022430200122230227321518
G. LonckeBEL00000022617127192120
A. SchepersBEL0000001253062530600
L. LouyetBEL000000226359278014
G. RonsseBEL0000001261292612900
K. StöpelGER12411724117001241172411700
E. GestriITA0000001252602526000
A. GodinatFRA0000001273032730300
L. Le CalvezFRA1221092210900000000
L. PeglionFRA0000001241312413100
A. BindaITA0000002273322733301
J. MervielBEL0000001232822328200
F. BonduelBEL000000322300242941358
A. PesentiITA000000224562469013
F. BattesiniITA0000001191331913300
A. HamerlinckBEL12527525275002252752528005
L. De LannoyBEL00000012717271700
R. LouviotFRA000000225222302074350
L. StormeBEL00000012326232600
E. PagesFRA00000012874287400
G. ServadeiITA000000224349252019
J. FrechautFRA00000032330023310010
O. TaverneBEL0000002243402534212
D. GianelloFRA0000001261162611600
E. Masson jr.BEL0000001223282232800
F. VervaeckeBEL6311253113207629142311411363
R. MaesBEL2122327223510244223272633447
E. TassinFRA00000022734353884
J. FontenayFRA2263522635301000000
G. BartaliITA2022354350121112223543671317
F. NeuvilleBEL0000001252472524700
M. OrecchiaITA0000001282042820400
F. CamussoITA000000324132291274361
O. WeckerlingGER0000001262582625800
G. DanneelsBEL0000001233102331000
M. CanardoESP0000001311623116200
R. PédroliSUI0000001223602236000
A. AntoineFRA0000001213292132900
E. PuppoITA0000001241492414900
H. WenglerGER0000001242982429800
A. BraeckeveldtBEL0000001242892428900
P. ChocqueFRA000000227727902
L. AmbergSUI00000022510225122020
G. DeloorBEL00000012412241200
A. van SchendelNED00000012869286900
F. KüblerSUI1227336311434382733634363727
G. TaccaITA0000001293352933500
A. BourlonFRA0000001302293022900
H. MassalFRA00000012668266800
J. RobicFRA2263932345359626173234616
A. RonconiITA22828528286011282802828000
L. TeisseireFRA00000042720234230728
E. FachleitnerFRA0000001261332613300
F. CamelliniITA0000002322083221103
J. BerrenderoESP0000001251012510100
E. BautzGER32438244103224382457019
P. EgliSUI12432424324001243242432400
A. MorelliITA0000002292292923405
V. BergamaschiITA0000001252912529100
R. WierinckBEL00000012187218700
M. ClemensLUX0000001203362033600
A. MerschLUX12220722207001222312223100
E. MeiniITA0000001312013120100
A. VignoliITA0000001262222622200
R. LapebieFRA42618726190039211872618850
G. LapebieFRA0000002312163222215
G. LemaireBEL22894289501000000
F. CornezFRA0000001252302523000
G. MartanoITA0000001232742327400
J. MajerusLUX62314424154192231442415015
P. MayeFRA00000022233322346013
W. GeneratiITA0000001232972329700
F. EzquerraESP0000001271312713100
S. DucazeauxFRA0000001242302423000
L. LevelFRA000000126426400
J. GoasmatFRA0000001231092310900
G. RossiITA0000001232502325000
E. MeulenberghBEL000000923294252901361
T. MiddelkampNED000000222141241391362
G. SchulteNED0000001221812218100
W. OberbeckGER12813428134001281342813400
D. BennatiITA0000002263042630703
J. BakelantsBEL22713627137011271362713600
A. ContadorESP17242322723123643242282622921
T. HushovdNOR102616833171731024189331818358
J. GarateESP00000013391339100
A. ValverdeESP2287128720132577328577
P. GilbertBEL12836228362001283622836200
M. RasmussenDEN933433353010431393353214
L. ArmstrongUSA8327288333096212221296333081212
A. VinokourovKAZ0000004293003630473
M. BassoITA000000622302545315
B. ThevenetFRA1627184291952119221852919378
E. MerckxBEL9724123023611342417301760
R. AltigGER1725973210274825973210274
J. JimenezESP0000005292493125222
J. JanssenNED226482863214723402863522
P. LinoFRA1025328253380101263392633900
J. RaasNED225233252340110242413124170
A. MesletFRA0000001271662716600
V. BarteauFRA1222107221190121271182711800
L. FignonFRA22223392834464922344313378358
A. DarrigadeFRA16277233675360222482357710360
S. SchumacherGER2263522635301000000
C. SastreESP5339133950432887339154
J. MalléjacFRA523362242051233532335300
G. SteegmansBEL00000022628127300118
H. HausslerGER0000001251422514200
R. FeilluFRA12482248200000000
S. DumoulinFRA0000001273212732100
B. FeilluFRA0000001233492334900
W. WagtmansNED1324240262552154232532525825
E. PauwelsBEL42462285333564266828521348
M. Van GeneugdenBEL0000006211682917385
S. ElliottIRE3292029220212920292000
R. De BreukerBEL00000022234922364015
E. SelsBEL222299223000172229924321221
J. AdriaensensBEL7244128283352000000
N. DefilippisITA000000724117281043352
D. MillarGBR3231782318002423178351901212
T. SteelsBEL000000926313283051356
C. BoardmanGBR625309293194103253092931849
J. RodríguezESP0000003316536654365
J. AgostinhoPOR0000004278737981011
J. StevensBEL32612526127021261252612500
S. PaulinhoPOR0000001301093010900
B. HinaultFRA7523249312477363282323531252817
R. Van LooyBEL13118431184007291853519468
J. AnquetilFRA502317430187713162317230187715
C. GaulLUX22522125222011022217282075354
B. RiisDEN1431124321391144291273213436
J. PiilDEN0000001301273012700
F. BaldatoITA000000227182838119
G. LeMondUSA2225233019436152424282743
C. MottetFRA62420624213073272122821411
E. BerzinRUS2263326340112634263400
L. LeblancFRA1243482434800227343293361358
R. PassatFRA000000223208252001357
V. FontanFRA23716371903236436703
N. FrantzLUX37272372924326202425029265515
E. MassonBEL0000002332703327202
R. PottierFRA1326352753117527302753023
G. RebryBEL124159241590042314127181440
M. GodivierFRA0000002241862419307
J. MasselisBEL224226262231362224226262231362
J. RossiusBEL423184231910752318429209625
F. GoethalsFRA000000728302322773340
M. FrédérickFRA13120731207001312073120700
G. PasserieuFRA222236222380272023722260223
M. GeldhofBEL0000001212622126200
E. PaulFRA0000002272232822915
H. PelissierFRA930156341794231024161341711010
G. PaulmierFRA000000225309272951350
E. GeorgetFRA824285253041199242852929055
O. LapizeFRA4222752425913486222592626041
M. GarinFRA6321193213601733211932136017
M. BuysseBEL223241232430262323523257022
G. GarrigouFRA132627926307028922303292956357
F. GayITA000000126126100
F. PelissierFRA533433804225183347351
L. Petit-BretonFRA17242802529411472427825294116
A. LeducqFRA352512934135952523117341541137
F. Le DrogoFRA12325723257001232562325600
H. MartinBEL42818028183035261962820023
F. FaberLUX252216124160136319211712717866
A. FauréFRA0000001351793517900
L. BuysseBEL833296333080125302983329830
V. BorgarelloITA12853285300228652877012
M. CadolleFRA0000001283262832600
E. AzziniITA0000001242862428600
H. AucouturierFRA00000052625928279219
J. AlavoineFRA5349534103081721107359813355
O. EggSUI0000002241242412602
R. JacquinotFRA4281752917303644281752918116
E. ChristopheFRA14271663716293613271622716604
H. BarthelemyFRA0000005272862929529
A. MagneFRA3827143301643211023140341661126
A. BenoitBEL5254325490642549275929
R. BellengerFRA2291612916302627160311553360
P. MagneFRA0000001212432124300
C. LaeserSUI0000001233022330200
M. BidotFRA00000022517226196123
J. MaitronFRA0000001291412914100
T. BeeckmanBEL0000002272362824417
H. CornetFRA319342193520101193421934200
F. BeaugendreFRA12335623356001233562335600
C. CrupelandtFRA223252252491362423252252491362
F. LambotBEL533131361302363627122351197362
G. BruneroITA0000001282792827900
E. EngelFRA00000012587258700
J. BuysseBEL22431124313021243112431100
J. Van DamBEL00000032424024256016
O. BottecchiaITA34283283035122392832830351223
B. AimoITA0000002352873629214
E. LombardBEL1000000000000
O. HuyseBEL0000001253112531100
P. VerhaegenBEL000000325127261200358
A. DosscheBEL3279427960232486279438
J. DortignacqFRA00000072085248843
J. VervaeckeBEL00000022724629258212
G. Van SlembrouckBEL72491241010104249127101310
P. DubocFRA000000525116271151363
H. HeusghemBEL1321513215100230149311400356
L. HeusghemBEL000000229329373187354
M. HuotFRA0000001313053130500
M. De WaeleBEL16321873221202553017332210236
A. FournierFRA12715327153002271532715704
R. ViettoFRA262514533148838201433313712360
P. CloarecFRA00000023011930132013
S. MaesBEL262632229336314924336293334363
M. KintBEL1222852228500621314243132363
K. LitschiSUI00000012781278100
E. VissersBEL0000002252027141358
P. JaminetFRA0000002271592716506
F. NeuensLUX0000002262582626406
M. ArchambaudFRA142630129318317102630132333631
R. Le GrèvesFRA000000162316292367
F. GalateauFRA000000225142680359
P. GallienFRA0000001272782727800
A. van SchendelNED0000001263082630800
L. MottiatBEL230355313540364823113535312342
J. MoineauFRA00000032422231239717
O. DefraeyeBEL16233542435712323352241014
R. De CorteBEL0000002299929116017
J. MullerFRA0000001281282812800
G. MichelettoITA12415724157001241572415700
L. LucottiITA000000325213272031354
L. ScieurBEL14339933125026332119331150362
J. MauclairFRA0000001221232212300
C. MenagerFRA00000012096209600
F. SellierBEL000000328198331734341
C. VandecasteeleBEL00000022420243600340
P. ThysBEL37222732928971613222733327210364
A. DejongheBEL0000001291342913400
L. TrousselierFRA1224926920122492924515
H. Van LerbergheBEL0000001221582215800
C. Van HauwaertBEL12520025200001252002520000
R. PlazaESP0000001351413514100
S. GeschkeGER0000001291302913000
L. DufauxSUI00000012758275800
M. PodenzanaITA0000001343513435100
D. AbduzhaparovUZB0000009271293213757
M. IndurainESP60272316441224359315611
F. MoncassinFRA127279272790022727727296019
B. VoskampNED00000012842284200
T. FarrarUSA00000012731273100
J. UllrichGER182322524236110722230292276362
B. KadriFRA0000001273122731200
R. NavardauskasLIT0000001261762617600
T. GallopinFRA1264926490012652265200
A. GreipelGER0000001028361339414
M. CavendishGBR000000262349304970
C. EvansAUS8311503415939230156341403349
O. FreireESP00000042614332155611
A. SchleckLUX7253226411832530264019
F. SchleckLUX2289628980222693299734
S. GerransAUS233463347012286533454346
S. CasarFRA000000328175311612351
R. HunterSAF00000013087308700
T. BoonenBEL425261252640362326726277310
C. RiblonFRA0000002291813218230
L. LeipheimerUSA0000001332763327600
S. KnavenNED0000001321403214000
T. HamiltonUSA0000001321443214400
G. SimoniITA0000001313293132900
J. FlechaESP0000001253022530200
P. LastrasESP0000001271862718600
F. CancellaraSUI292310734108111723107311047362
J. NazonFRA1261702617000226189271690345
A. AlancourtFRA0000001321373213700

Bronvermelding

Bovenstaande data wordt (waarschijnlijk) automatisch uit een database gegenereerd. De database is voor 98.8% compleet: in de jaren voor 1982 zijn niet alle truien bekend, zie het volledigheidsoverzicht.

Voor de etappedata heb ik gebruik gemaakt van de Guide Historique van de Tour de France, waarin de begindata en de rustdata vermeld staan, hieruit zijn de etappedata af te leiden. Van 1911 tot en met 1926 staat alleen het aantal rustdagen vermeldt; in deze jaren heb ik zo goed als het kon uit krantenberichten de data achterhaald.

Het "type" etappe (tijdrit, vlak, medium of berg) wordt bepaald door de Tour-organisatie. Tot 1932 is de keuze bergrit of vlak bepaald door of er volgens memoire du cyclisme een berg was. Tussen 1933 en 1952 is het bepaald door of er een berg was die meetelde voor het bergklassement. Na 1952 heb ik andere overzichten gevolgd.

Niet in al deze jaren was er een verschil in de regels. In 1905 stonden er bijvoorbeeld wel al bergen op het programma, maar waren daar geen regels m.b.t. het algemeen klassement ofzo voor. In recente touren wel, daar hebben ze invloed op het puntenklassement en de maximale tijd die een renner of de etappe mag doen. Sinds ergens in de jaren 70 is het type etappe van invloed op het puntenklassement, en ik weet niet sinds welk jaar de maximale tijd afhangt van het type etappe, dat ben ik aan het onderzoeken.

XML-bestanden

Ik heb de data in xml-bestanden gezet. Voornamelijk omdat ik nergens zo'n formaat kon vinden. Om anderen deze frustratie te besparen, zijn mijn bijdragen voor iedereen hier te vinden onder de CC-BY-NC-SA 3.0 licentie. Let op: dit geldt alleen voor de xml-bestanden, niet voor de rest van deze website, zie de Copyright-informatie.